10 интересни факта преди Франция - Германия

1999 0

Тази вечер Германия и Франция ще определят втория финалист на Евро 2016. Там вече го очаква отборът на Португалия, който елиминира снощи Уелс.

"Чемпионат" публикува 10 интересни факта за двата отбора, които може да допаднат и на вас.

Анри посъветва Погба къде да продължи кариерата си

1. Германия един-единствен път е играла в Марсилия през 1968 г. Тогава в приятелски мач ФРГ и Франция завършват 1:1.

2. Четвъртфиналният мач между Франция и Исландия (5:2) удари рекорд по посещаемост. На трибуните на "Стад дьо Франс" място намериха 76 833 зрители.

3. Мачът между Германия и Франция ще бъде конфронтация между много съотборници на клубно ниво: Кедира срещу Евра и Погба (Ювентус), Йозил срещу Кошчелни и Жиру (Арсенал), Швайнщайгер срещу Марсиал (Манчестър Юнайтед), Нойер, Боатенг, Кимих, Гьотце и Мюлер срещу Коман (Байерн).

4. Преди 2 месеца голмайсторът на Евро 2016 Антоан Гризман с гола си във вратата на германския страж Мануел Нойер изхвърли най-добрия немски клуб от Шампионска лига.

5. Това ще бъде прощален мач за един от вратарите на Франция - Стив Манданда в Марсилия. За местния клуб той игра 10 години, но след евро 2016 преминава в Англия.

6. Първото и последното си поражение чрез дузпи Германия претърпя преди 40 години в мача с Чехословакия. Оттогава насам немците са спечелили 6 серии дузпи подред на големи турнири.

7. До победата над Исландия Франция не бе вкарвала нито веднъж гол през първото полувреме в мачовете си на Евро 2016. В четвъртфинала "петлите" нанизаха 4 попадения до почивката.

8. В мача на французите с исландците бяха вкарани 7 гола. Това се случва за първи път в последните 16 години във финалната част на европейско първенство. За последно толкова много голове са падали на 25 юни 2000 г., когато Холандия разгроми Югославия с 6:1.

9. По време на серията дузпи на мача Германия - Италия бяха изпълнени 18 удара. тази серия дузпи повтори рекорда по продължителност на Европейско първенство от 1980 г., когато в дуел бяха Италия и Чехословакия.

10. Нападателят на Германия Томас Мюлер, който изпусна дузпа в мача с Италия, обеща в близките 2 седмици да не бие 11-метров удар.