Юношеските национали записаха втора победа по пътя към Евро 2018

1278 0

Юношеският национален отбор на България по футбол до 19 години постигна нова победа в Първия квалификационен кръг за Евро 2018. Във втория си мач от група 8 на пресявките момчета на Ангел Стойков се наложиха с 2:0 над състава на Фарьорски острови.

Резултатът на стадион "Хаджи Димитър" бе открит от Андреа Христов в 46-ата минута. След центриране от корнер централният бранител на Славия се извиси над защитник на гостите и с глава прати неспасяемо топката в мрежата за 1:0. В 59-ата минута „младите лъвове“ удвоиха аванса си, след като Калоян Кръстев бе оставен напълно непокрит на метри от вратата и с точен удар оформи крайното 2:0 в полза на България.

Така тимът ни оглавява временното класиране с пълен актив от 6 точки. По-късно днес е другата среща от групата между Исландия и Англия.