Какво ги чака сега юношеските национали в Елитния кръг на Евро 2017?

1065 0

Юношесткият национален отбор по футбол до 19-годишна възраст спечели квалификационната си група в Сливен и се класира за Елитния кръг на Европейското първенство в Грузия 2017.

За съжаление, "лъвчетата" не можаха да запишат трета победа в квалификациите и отстъпиха на Беларус, но това не им попречи да оглавят крайното класиране на групата си.

Само че вече жребият за Елитния кръг ще бъде много по-тежък за България, защото не можахме да се вместим във втора урна.

Елитният кръг ще се изиграе през пролетта на 2017 година, а 27-те се класирали отбора се присъединяват към лидера в ранглистата на УЕФА - Испания - който по право е там.

Победителите в седемте групи се класират за Финалния турнир, който ще се проведе в Грузия. Там се разделят две групи с по 4 отбора, след което има полуфинали и финал.