С две късни асистенции Десподов спаси Лудогорец в края срещу Волфсбергер

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

4295 0

Шампионът на България Лудогорец направи зрелищно равенство 3:3 с австрийския Волфсбергер в контролна среща, изиграна на стадиона в спортен комплекс "Титаник Белек" в Турция. Във втора поредна контрола "орлите" не успяват да победят, но и могат да са доволни, че не загубиха, след като изоставаха с два гола до 80-ата минута.

Късен щурм на Лудогорец в последните минути осигури равенството. С основна роля за изравняването на резултата бе Кирил Десподов, който даде две асистенции - първо за Ихинио Марин, който се разписа след корнер, а след това и за Мавис Чибота. Елвис Ману пък вкара другия гол за "зелените", реализиран през първата част.

ЕТО КАК СЕ РАЗВИ СРЕЩАТА ПО МИНУТИ:

Лудогорец бе близо до гол след само две минути игра. След разбъркване в пеналтерията на Волфсбергер бранител на австрийците за малко да си вкара автогол, опитвайки да изчисти топката, уцелвайки лявата греда.

В 17' Волфсбергер поведе. Текпетей направи грешка, след която последва мълниеносна контраатака и попадение на Тай Барибо на празна врата - 1:0!

Две минути по-късно Визингер можеше да вкара, но негов опасен изстрел от фаул прелетя встрани от дясната греда.

След половин час игра Волфсбергер удвои преднината си. След центриране от фаул Визингер се възползва от грешка на отбраната на Лудогорец, за да вкара от близко разстояние - 2:0!

В 33' Сотириу излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен. При добавката Ману вкара на празна врата, но бе отсъдена засада. В края на полувремето Лудогорец все пак вкара след страхотен пробив на Ману, завършил с гол - 2:1!

За второто полувреме Анте Шимунджа заложи на изцяло нова единайсеторка. Две минути след подновяването на играта "орлите" уцелиха греда.

Десетина минути по-късно обаче Волфсбергер стигна до трето попадение. Будинов допусна грешка, която позволи на резервата Диенг да излезе сам срещу Кахлина и да вкара - 3:1!

В 81-ата минута Лудогорец намали изоставането си. След центриране на Кирил Десподов от корнер Ихинио Марин се извиси над всички, за да засече с глава и да прати топката в мрежата на Волфсбергер - 3:2!

Само три минути по-късно Лудогорец изравни. Кирил Десподов пусна великолепен извеждащ пас за Мавис Чибота, който овладя в наказателното поле и успя да вкара от непосредствена близост до вратата - 3:3!

Стартов състав на Лудогорец:

1. Падт, 24. Вердон, 21. Карначник, 6. Пинас, 79. Димитров, 23. Шоу, 64. Янков, 19. Сотириу, 10. Ману, 37. Текпетей, 90. Делев

Резерви:

69. Христов, 5. Терзиев, 30. Пластун, 22. Икоко, 31. Будинов, 25. Баджи, 95. Каули, 9. Марин, 11. Десподов, 13. Чибота, 73. Рик

ПРЕДИ СРЕЩАТА:

Лудогорец вече изигра една контролна среща преди три дни, когато "орлите" завършиха наравно 1:1 с Висла Краков. Новият наставник на разградчани Анте Шимунджа заяви след мача, че неговият отбор тепърва ще се подобрява.

"Това е процес, който изисква много работа. Може би в следващите мачове ще се справяме по-добре. Ще бъде глупаво от моята страна, ако заложа от самото начало на трима централни защитници. Аз не съм от този тип треньори, които имат само една система, на която разчитат. Съобразявам се с футболистите, които разполагам", заяви Шимунджа.

"Имам доста сериозен избор от играчи, за да ротирам състава според различните съперници. Всички футболисти трябва да бъдат на върха на своите способности", каза още наставникът след мача с Висла Краков, което подсказва, че в днешния мач срещу Волфсбергер може да видим промени в състава.