Витоша бе на път да пренапише историята, но Бакалов спаси Лудогорец от резил

Снимка: Оф. сайт на Лудогорец

1530 0

Отборът на Витоша (Бистрица) изпусна да поднесе сензацията на кръга, като измъкне точка от шампиона Лудогорец. Последният в класирането в efbet Лига удържаше нулево равенство до 90-ата минута на мача, но допусна гол в първата минута от добавеното време. Победното попадение беше дело на Димо Бакалов, а асистенцията бе на Жоржиньо.

Така "орлите" се откъснаха на 6 точки от втория Локомотив (Пловдив) и на 7 пред третия Левски. Витоша, който никога не е печелил точки срещу този съперник, остава последен в класирането с едва 4 спечелени точки. Това бе 13-а победа на разградчани в шампионата от началото на сезона и им помогна да се отърсят донякъде от тежката загуба, която претърпяха в Лига Европа от Еспаньол - 0:6.

Мачът започна лежерно, като гостите от Разград не успяваха да създадат положения, въпреки превеса в притежанието на топката. Първото по-сериозно положение Лудогорец създаде в 13', когато Анисе центрира към Битон, но ударът от воле на израелеца мина над вратата на Василев. В 21' Моци пробва изстрел от около 30 метра, но стражът на Витоша се намеси и изби.
Първия си шанс Витоша създаде в 35' - Атанас Кабов напредна отляво и успя да нанесе удар към близкия ъгъл на Илиев, но Икоко го блокира. Най-добрият шанс за бистричани бе създаден в последната минута на полувремето, когато Станкев бе изведен срещу вратаря, но Пламен Илиев изби удара му от около 20 метра.
След почивката шампионът на България натисна съперника и стигна до греда на Якуб Свиерчок в 48'. Малко след това полякът получи нов шанс да обстреля вратата на домакините, но не намери целта. Последва нов неточен удар на нападателя, след което темпото в играта спадна и Лудогорец не успя да създаде нищо сериозно пред вратата на Християн Василев.
И когато мачът отиваше към сензационно нулево равенство, Витоша допусна грешка и Лудогорец стигна до трите точки. В ситуацията Димо Бакалов бе оставен непокрит в наказателното пол и засече с глава от границата на вратарското поле центриране на Жоржиньо - 1:0.