Шахтьор Донецк наказа грешките на безидеен Лудогорец

Снимка: Официален сайт на Лудогорец

2365 0

Отборът на Шахтьор Донецк спечели контролата с Лудогорец в Австрия с убедителното 3:0. Украинците бяха по-дейният тим и логично стигнаха до успеха над българския шампион.

Това бе първа загуба за "орлите" по време на подготовката им. До сега те надвиха словенския Триглав и азербайджанския Карабах, а до края на лагера им ще играят още една проверка - с румънския Ботошани в четвъртък.

Още в 3' символичните гости от Украйна откриха резултата на стадиона в Куфщайн. Жуниор Мораеш изведе отлично Тете срещу Ренан, като футболистът на Шахтьор нямаше проблем да изведе тима си напред. В 22' пък дойде първият и единствен точен удар за "зелените" в срещата. Капитанът Светослав Дяков насочи топката към вратата на съперника, но Турбин отрази, а след това Ковачев стреля неточно при добавката.

Само 6' след пропуснатия от български тим шанс, съперникът удвои аванса си. Отново Мораеш блесна с чудесен пас, който Патрик превърна в попадение. До края на първото полувреме пък "гостите" можеха да вкарат и още едно попадение, но Сиприано не успя да намери очертанията на вратата след мощен удар.

И от началото на втората част момчетата на Луис Кастро започнаха по-активно, а първата възможност бе пред Исмаили 20' след подновяването. Топката обаче срещна външната страна на мрежата. В 71' пък Ренан не се намеси добре при далечен удар и Сикан при добавката опъна мрежата за трети път в срещата. До края на срещата двата отбора вкараха по едно попадение, което обаче бе отменено заради засада.