Първа победа за Лудогорец и дебют за Адриан Попа и Пламен Илиев

Снимка: Официален сайт на Лудогорец

1357 0

Лудогорец постигна първа победа в контролните срещи на зимния подготвителен лагер в Турция. Разградчани победиха унгарския Хонвед с 4:2. Неофициален дебют направиха Пламен Илиев и Адриан Попа.

Още през първата част отборът на Антони Здравков реши до голяма степен края на мача. Унгарците успяха да открият резултата в 8' след гол на Патрик Тишлер, но Лудогорец бързо стигна до обрат. Първа Козмин Моци се разписа от дузпа в 11', а в 16' Натанаел центрира към Кешеру, но топката влеят директно във вратата. В 33' неофициалния си дебютен гол с екипа на Лудогорец вкара Попа, след като се присъедини към тима през тази зима.

В началото на втората част вратарят Пламен Илиев замени Хорхе Броун. През второто полувреме двата тима си отбелязаха по още един гол. Доминик Чипф в 56' засече с глава центриране на бившия играч на ЦСКА Тончи Кукоч. 10 минути преди края резервата за Лудогорец - Якуб Швиерчок оформи крайното 4:2.