Лудогорец с трудна, но важна победа над Черно море

Снимка: Официален сайт на Лудогорец

943 0

Българският шампион Лудогорец постигна трудна, но важна победа при гостуването си във Варна на Черно море с минималното 1:0. По този начин "орлите" продължават да са лидери в Първа лига с 30 точки. Втори е тимът на ЦСКА с 26 пункта, но и мач по-малко. "Моряците" пък са 9-ти с 15 пункта.

Разградчани започнаха по-настойчиво срещата и още в 7' излезнаха напред в резултата. Марселиньо бе точен от пряк свободен удар.

До края на първата част варненци изравниха играта, но до попадение във вратата на Ренан не се стигна.

В началото на втората част Орлин Старокин отправи коварен удар по диагонала, но кълбото премина на сантиметри от вратата на гостите. Постепенно възпитаниците на Димитър Димитров наложиха нов натиск, като Клаудио Кешеру се отчете с пропуск пред Миихайлов.