Лудогорец не прости на Славия и отговори на предизвикателството на ЦСКА

Снимка: Официален сайт на Лудогорец

978 0

Отборът на Лудогорец отговори на предизвикателството, което ЦСКА постави вчера, след като се наложи като гост над Верея с 5:0. Шампионите днес надиграха Славия у дома с категоричното 4:1 и отново се върнаха на върха в класирането.

"Орлите" събират 51 точки с днешния успех и отново са с една пред "червените". Тимът от "Овча Купел" пък остава 9-ти с 24 пункта.

Срещата започна отлично за домакините и в 24' Клаудио Кешеру откри резултата. 12' преди паузата обаче Стефан Велев изравни и по нищо не личеше, че следобедът за "зелените" ще е лек. Гостите от София обаче не успяха дълго да се порадват на радостта си, след като румънският нападател на Лудогорец вкара и втори гол, а до края на полувремето направи и асистенция за красив гол от Абел Анисе.

След почивката играчите на Димитър Димитров бяха видимо спокойни, като стигнаха и до 4-ти гол дело на Вандерсон в 52'.