Вратарска грешка донесе победата на Локомотив срещу Дунав в Пловдив

Снимка: Официален сайт на Локомотив

784 0

Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 Дунав в мач от седмия кръг на Първа професионална лига. Домакините победиха с гол в последните секунди, след вратарят на Дунав допусна груба грешка.

В 13' Димо Баколов откри резултата за Локомотив. Първата част бе по-добра за пловдивчани, като те можеха да се оттеглят и с повече от едно попадение.  Дунав пък може да има претенции към реферите, които отмениха гол на Карагерен заради засада в 32-ата минута.

През втората част футболистите на Веселин Великов успяха да изравнят чрез Юлиян Ненов в 69-ата минута. Хубчев центрира, Будинов се размина с топката, но на задната греда Ненов посрещна топката и я прати в мрежата за 1:1.

В последните секунди на срещата вратарят на Дунав Антонов направи фрапантна грешка. Той се хвърли за топката, хвана я, но я изпусна и тя веднага бе овладяна от Симеон Райков. Нападателят на Локомотив без проблем вкара за крайното 2:1.