Локомотив Пловдив спечели срещу шампиона, но остана извън Европа

Снимка: Guliver/GettyImages

829 0

Локомотив Пловдив направи силен финал на топ 6 на Първа лига, след като "смърфовете" стигнаха до успех с 2:0 като гост на Лудогорец. Това обаче се оказа недостатъчно за място в Европа, след като Дунав спечели срещу ЦСКА и се класира на 4-о място, получавайки шанс да играе в Лига Европа.

Пловдивчани поведоха през първото полувреме, след като Мартин Камбуров реализира спорно отсъдена дузпа в 32'. 22 минути преди края Мартинович предреши крайния изход в срещата с втори гол за гостите, а шампионите стигнаха до почетен гол у дома, дело на Томас Цвятков.

Загубата остави феновете на Лудогорец с неприятен привкус след края на сезона, след като преди седмица техните любимци загубиха и финала за Купата на България. Локомотив Пловдив пък остана на 5-о място в първенството и остана в подножието на местата, които дават шанс за Европа.