Локомотив (Пловдив) развали празника на Дунав в Русе

1044 0

Локомотив (Пловдив) победи Дунав с 3:2 като гост в среща от 30-ия кръг на Първа лига. Това бе първо домакинството за Дунав в Русе, тъй като досега посреща мачовете на "Лудогорец Арена", а не на Градския стадион в Русе.

Локомотив остава последен в първата шестица с 42 точки, а русенци остават с три точки аванс пред пловдивчани.

Местните фенове препълниха съоръжението и на трибуните имаше около 11 хиляди зрители. В 5-ата минута Бранимир Костадинов откри резултата, а гостите изравниха с попадение на Веселин Марчев за 1:1, като повече голове не паднаха през първата част.

Втората бе по-интересна, като Мартин Камбуров вкара за пълния обрат в полза на Локо в 57-ата минута, а половин час по-късно двата тима си размениха по гол за две минути.

Марчев вкара за 3:1, записвайки втория си гол в мача, а минута същото направи и Костадинов за крайното 3:2. Домакините опитаха натиск в последните минути, но в крайна сметка не стигнаха до равенство.