Локомотив (Пловдив) и Нефтохимик не успяха да се победят на "Лаута"

1238 0

Локомотив (Пловдив) и Нефтохимик завършиха 0:0 в двубой от 21-ия кръг на Първа професионална лига.

Нападателят на гостите Венци Христов бе заменен принудително още през първото полувреме, а Локо Пд завърщши срещата с човек по-малко, след като в 82' Иван Горанов получи червен картон.

През първата част липсваха головите положения, като двата отбора се активизираха през вторите 45 минути.

В началото на полувремето Серджо качи топката на главата на ветерана Александър Тунчев, чийто удар с глава облиза напречната греда.

Нефтохимик веднага отвърна, а Ел Харуби спаси удари на изведения Манев и на добавилия Вълчев. После стражът се справи и с изстрел от свободен удар на Галин Иванов. 8 минути преди края защитникът на Локомотив Иван Горанов си изкара два необмислени жълти картона и остави съотборниците си с човек по-малко.

След днешното равенство Локомотив остава четвърти с 34 точки, докато Нефтохимик е 12-и с 19 пункта.