Етър отново победи Локо Пд и продължава да мечтае за Европа

Снимка: Оф. сайт на Етър

979 0

Етър (Велико Търново) победи с 1:0 Локомотив Пловдив в мача реванш помежду им, игран на стадион „Ивайло". Единственото попадение в срещата отбеляза бранителят на домакините Крум Стоянов в 63-та минута.

Първата среща на „Лаута" също приключи с успех за „виолетовите" - 2:0, и с общ резултат от 3:0 възпитаниците на Красимир Балъков продължават да мечтаят за европейските клубни турнири. Етър ще научи своя съперник тази вечер, когато Славия и Ботев Враца решат спора помежду си. На ст. „Христо Ботев" във Враца двубоят завърши 0:0.

Иначе очаквано наставникът на „железничарите" остави извън групата ключови играчи като Стивън Езе, Димитър Илиев, докато Бирсент Карагерен и Анте Аралица влязоха на терена едва след почивката. Краси Балъков пък заложи на оптимален състав, изведен от капитана Георги Сърмов. През първото имаше едва един точен удар и то на сметката на пловдивчани, но след почивката Етър заигра по-добре и след малко повече от час игра стигна до победния гол. До края нови попадения не последваха.