Дунав се пребори за точка срещу Локомотив в Пловдив

Снимка: БГНЕС

890 0

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Дунав завършиха 1:1 в първия мач от Група Б на втората осмица на Първа лига. И двете попадения бяха реализирани през първата част. Дунав (Русе) спечели първата си точка като гост в Първа лига от септември насам. Последната точка, която те спечелиха бе при 1:1 с Верея, оттогава те имаха цели 8 поредни поражения.

В 28-ата минута резултатът бе открит. Тогава след постепенна и  продължителна атака Ален Ожбот се разписа с плътен удар от границата на наказателното поле. В самия край на срещата обаче  Дунав успя да изравни. Божидар Васев се пребори за една топка в близост до наказателното поле и подаде към Драгош Фърцулеску, който центрира към Исмаил Иса и с глава се разписа.

През второто полувреме пловдивчани нацелиха и греда. Ожболт изпълни ъглов удар отляво по атаката, насочвайки центрирането си към близката греда. Там Димитър Илиев, който отправи удар, а топката се чукна леко в гредата. Малко преди това и гол на Стивън Езе бе отменен заради засада, макар повторенията да не убедиха, че такава има.

Резултатът оставя „смърфовете” на 3 точки – 36 спрямо 33 – пред втория Славия, който в неделя приема Септември София. Септемврийци и Дунав имат по 21 точки.