Левски обърна Черно море и продължи полета в плейофите с трети пореден успех

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

4116 0

Левски спечели домакинството си Черно море с 2:1 в двубой от плейофната фаза на Първа лига. "Сините" обърнаха съперника си след като изоставаха с 0:1 и продължиха силното си представяне от началото на плейофната фаза. Така това е трети пореден успех за "сините".

Черно море откри резултата в края на първото полувреме, когато Илиан Илиев-младши беше точен. Левски отговори веднага с гол на Начо Монсалве. В 78-ата минута Живко Атанасов донесе успеха за "сините".

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

В 3-ата минута при атака на Черно море Родриго се намираше в засада, като такава беше отсъдена. Васил Панайотов стреля от фал в 5-ата минута, Звонимир Микулич обаче се намеси уверено.

В 11-ата минута Илиан Илиев-младши трябваше да получи медицинска помощ. Левски опита атака, но нищо опасно не се случи пред вратата на Георги Георгиев. В 14-ата след корнер Черно море опита да стигне до удар, но опитът на "моряците" беше осуетен. Здравко Димитров подхвана контраатака и топката му бе отнета.

В 19-ата минута Зе Гомеш опита удар и се стигна до нов корнер за Черно море. Нищо опасно не последва. В 24-ата минута Васил Панайотов опита късмета си, но изстрелът мина встрани от вратата.

Натискът на "моряците" продължи и в 32-ата минута Панайотов, Станчев и Зе Гомеш не успяха да стигнат до точен изстрел.

41' - 0:1! - Леандро получи топката на левия фланг, дриблира и с точен пас намери Илиан Илиев-младши, който не сбърка от близка дистанция.

Секунди след гола Здравко Димитров и Мартин Петков изпуснаха опасни възможности за Левски.

43' - 1:1! - Още в следващата атака Начо Монсалве се възползва от пролука в отбраната и възстанови равенството.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ:

Черно море опита да натисне в първите минути на втората част, но не застраши вратата на Микулич. В 56-ата минута Здравко Димитров центрира, като Георгиев улови топката. Марин Петков опита удар с глава, който не затрудни стража на Черно море.

В 63-ата минута Живко Миланов пусна в игра Билал Бари и Матео Стаматов. Илиан Илиев също освежи състава си като пусна Стефан Велев и Файсел Касми. Касми стреля в 68-ата минута като Микулич спаси удара. В 70-ата минута в игра за "сините" се появиха и близнаците Цоневи.

78 - 2:1! - Мартин Райнов получи топката след центриране от фал на Радослав Цонев, след като Райнов отклони топката тя попадна в Живко Атанасов, който беше точен за 2:1!

В 81-ата минута Радослав Цонев извърши нарушение и получи жълт картон. В 83-ата минута се наложи Начо Монсалве да получи медицинска помощ. В 90-ата минута Мартин Петков беше близо до попадение за Левски.

Състави:

Левски: 1 Звонимир Микулич ,3 Живко Атанасов ,4 Мартин Райнов ,6 Ивайло Найденов ,11 Здравко Димитров ,20 Игнасио Висенте , 22 Патрик-Габриел Галчев ,79 Мартин Петков ,88 Марин Петков ,89 Андриан Краев , 91 Драган Михайлович

Черно море: 22 Георги Георгиев , 6 Виктор Попов , 5 Стефан Станчев , 28 Влатко Дробаров , 32 Мартин Дичев , 15 Леандро Андраде , 71 Васил Панайотов , 10 Илиан Илиев-младши, 23 Пабло Гарсия 72 Родриго Силва , 20 Жозе Гомеш

"Сините" стартираха силно плейофната фаза като спечелиха гостуванията си на Царско село (2:0) и Ботев Пловдив (1:0). Младият талант Марин Петков се разписа и в двата мача. Ако столичани вземат нова победа, ще стопят аванса на Черно море в подреждането до 4 точки.

"Моряците" са в серия от 8 мача без загуба в Първа лига. В началото на плейофите момчетата на Илиан Илиев спечелиха срещу Ботев Пловдив с 3:1, но изпуснаха победата срещу Царско село след драматично равенство 3:3.

В редовния сезон Черно море спечели гостуването си на "Герена" с 2:1, като направи обрат с 10 души на терена. Двубоят на "Тича "завърши без отбелязани голове, като Левски пропиля един куп положения.