Три греди и фатална грешка изядоха главата на Любослав Пенев срещу Левски (ГАЛЕРИЯ)

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

5132 0

Българският гранд Левски постигна минимална победа с 0:1 като гост на Царско село в мач от 17-ия кръг в Първа лига. Билал Бари отбеляза единственото попадение в мача, дошло след груба грешка на бранител на "царете". Възпитаниците на Любослав Пенев уцелиха три греди в мача, което ги спря да вземат точки срещу "сините".

С успеха Левски събра 22 точки от 17 мача, но си остана на 8-ата позиция. Царско село пък остава закотвен на дъното с едва 11 точки от същия брой изиграни срещи.

Това е победа номер 3 за "сините" срещу този съперник в последните им 5 двубоя. Последният успех за "царете" над столичния тим дойде на 23 август 2020 година, когато надделяха с 0:1 на "Георги Аспарухов".

За Левски предстои домакински двубой срещу Ботев (Пловдив) в събота (04.12) и визита на Берое (12.12). За Царско село пък дългият път към оцеляването минава през две визити - първо на Арда (06.12), а след това и на Ботев в Пловдив (11.12).

Още във втората минута домакините стигнаха до два отлични шанса за гол пред вратата на Левски. След центриране в наказателното поле Лъчезар Балтанов успя да нанесе удар с глава, който бе брилянтно спасен от Николай Михайлов. Секунди по-късно "царете" си върнаха топката и опитаха удар извън наказателното поле, който срещна страничния стълб.

В следващите минути битката бе предимно в средата на терена, като двата тима трудно създаваха голови ситуации. В 37-ата минута обаче Царско село отново създаде опасност пред вратата на Левски. След центриране в наказателното поле топката бе избита към границата на пеналтерията, където Димо Бакалов засече от воле и уцели гредата.

В 43-ата минута Левски наказа пропуските на съперника си с попадение. След ниско центриране по земя от левия фланг бранител на Царско село направи много лошо изчистване, подарявайки топката на намиращия се в пеналтерията Димитър Костадинов. Атакуващият халф на "сините" хитро подаде към Билал Бари, който от непосредствена близост до вратата се разписа - 0:1!

НАЙ-ИНТЕРЕСНИТЕ МОМЕНТИ ОТ ЦАРСКО СЕЛО - ЛЕВСКИ (ГАЛЕРИЯ)

В 52-ата минута Царско село нацели трета греда в мача. След пробив по левия фланг последва центриране в наказателното поле, което хвана отбраната на Левски неподготвена. Топката стигна до Ален Стеванович, който бе съвсем сам пред вратата на "сините", но футболистът на Царско село не успя да нанесе добър завършващ удар и уцели гредата.

В 77' Левски бе много близо до второ попадение в мача. "Сините" нахлуха мощно в наказателното поле на Царско село, като няколко играчи се опитваха да вкарат гол. На два пъти Здравко Димитров обстрелваше вратата на Янко Георгиев, но стражът на Царско село се справи и предотврати второ попадение във вратата си.

До края на мача Царско село упражни натиск към вратата на Левски, но бранителите на "сините" се справиха. С победата Левски увеличи актива си на 22, което им отрежда осмо място - на две точки от шестия и седмия Берое и Локомотив Пловдив. Царско село пък остава на последното 14-о място с 11 пункта.

ОТЗИВИ СЛЕД МАЧА:

Мъри Стоилов: Не ги превъзхождахме, имаше футболно равновесие

Любо Пенев: Не са ни виновни гредите, липсва класа

Ники Михайлов със злостен коментар за Царско село

Мъри разкри защо е оставил Боби Цонев на пейката

Царско село: 1 Янко Георгиев - 3 Мартин Кавдански 7 Димо Бакалов 8 Ален Стеванович 10 Лъчезар Балтанов 12 Лукас Диас 21 Венцислав Василев 25 Александър Александров 80 Карлос Охене 83 Христо Попадийн 93 Васил Шопов

Левски: 13 Николай Михайлов - 3 Гьоко Зайков 4 Иван Горанов 11 Здравко Димитров 19 Билал Бари 20 Димитър Костадинов 21 Радослав Цонев 33 Хосе Кордоба 88 Марин Петков 89 Андриан Краев 91 Драган Михайлович

ПРЕДИ СРЕЩАТА:

След две равенства в последните си два мача Левски е мотивиран да търси успех срещу Царско село, който вече четири мача не познава вкуса на победата. "Сините" заемат незадоволителното за техните амбиции осмо място, докато "церете" са последни в Първа лига.

В тима на Левски има известни кадрови проблеми, като Георги Миланов и Мартин Петков не са на разположение на наставника Станимир Стоилов. Централният бранител Драган Михайлович обаче се завръща в групата на отбора и може да бъде използван.

Групата на Левски за мача с Царско село вижте ТУК!