Бразилско дуо донесе последен успех на Левски преди началото на сезона

Снимка: Levski.bg

5850 0

Левски разби втородивизионния Етър с 5:0, броени дни преди началото на сезона. Бразилското дуо Уелтън-Роналдо бе с най-голяма заслуга за победата, тъй като двамата се появиха от скамейката през втората част и успяха да вкарат нужните попадения за успеха, а два добави и Билал Бари. „Сините“ бяха по-активният тим през цялата среща, но през първото полувреме възпитаниците на Станимир Стоилов така и не успяха да реализират създадените положения.

Столичани започнаха чудесно първата част, като още в 6-атата минута Марин Петков можеше да открие резултата. Последваха нови пропуски от младока и Филип Кръстев, а в последните минути и Илиян Стефанов влезе в списъка с пропусналите. Етър пък записа силни минути след 30’, когато Живко Петков успя да създаде няколко опасни положения. Цялото полувреме бе съпътствано от голям брой корнери, които така и не бяха реализирани.

Втората част започна агресивно от страна на домакините, които бяха решени да победят. Наставникът на „сините“ бе извършил нужните промени, които незабавно дадоха нужния резултат. Уелтън откри резултата след 13 минути игра, а Роналдо заби две последователни попадения, като първият голмайстор му помогна. Два гола добави и другият офанзивен играч на Левски Билал Бари, който напомни за себе си, дни преди новия сезон.

Българският гранд започва кампанията с гостуване на ЦСКА 1948, докато Етър ще срещне Монтана във втора дивизия.

Първо полувреме:

Срещата започва при тежки метеорологични условия. Температурата е около 31 градуса, а първите три минути започват при спокойно темпо. "Сините" организират първите си атаки по левия фланг, а при първата по-опасна се стигна до корнер, от който не излезе нищо.

В 6-атата минута Марин Петков се озова сам срещу Станислав Нистеров, новия страж на "виолетовите", но младокът пропиля възможността. Футболистът не успя да уцели вратата.

Около 9' домакините пропуснаха нови две положения. Първо отборна грешка на Етър прати топката при Кръстев, който изстреля твърде слаб удар посока съперниковата врата, а малко по-късно Петков отново пропусна.

В срещата правят впечатление редицата ъглови удари, които биват изпълнени пред вратата на "болярите". Домакините обаче не могат да създадат опасни положения от тях.

В 30-ата минута се стигна до първата сериозна опасност пред вратата на Николай Михайлов. След разиграване на "сините" се стигна до груба грешка на Блажевич, който отклони към Живко Петков от "виолетовите". Нападателят стреля от въздуха, но Михайлов отклони.

В 40-ата минута и героят от финала за Купата на България Илиян Стефанов влезе в списъка с пропусналите. Играчът засече центриране от десния фланг, но кълбото премина високо над вратата.

Между 30' и 40' възпитаниците на Емануил Луканов създадоха няколко положения, които можеха да накажат "сините" амбиции. Всички те бяха дело на Петков, но Михайлов опази вратата си.

Второ полувреме:

Втората част започва по подобие на първата - с предимство за домакините и куп опити за попадение. Станимир Стоилов е направил няколко промени на почивката, като в игра вече са Уелтън и Роналдо, които освежиха предните позиции.

Гол! 58' Именно и Уелтън открива резултата след добра атака на домакините. Той стреля, а топката срещна и противников играч, като рикошетът превърна задачата на Станислав Нистеров в изключително трудна. 1:0!

Гол! В 64-ата минута комбинацията Уелтън - Роналдо наказа противниковата врата. Първият пое дълъг пас по лявото крило, а след това прати отлично подаване към наказателното поле, което Роналдо засече успешно. 2:0!

Гол! В 72-ата минута бразилската надежда Роналдо се разписва за пети път по време на поготовката. Той пое топката след нов "виолетов" рикошет, като успя да прати топката във вратата на Етър. Преди това той бе грубо фаулиран, но състоянието му изглежда стабилно. 3:0!

Гол! 82' Билал Бари успя да се разпише с първия си опит през втората част. Ударът на мароканеца бе неспасяем за противниковия страж. 4:0!

Столичани продължават да търсят ново попадение до последния съдийски сигнал до към 89-атата минута резултатът остава непроменен. Роналдо пропусна на няколко пъти.

Гол! Билал Бари се разписва в последния възможен момент! 5:0!

Стартови състави:

Левски: Николай Михайлов, Анте Блажевич, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Патрик Галчев, Андриан Краев, Филип Кръстев, Илиян Стефанов, Марин Петков, Асен Митков, Билал Бари

ЕТЪР: Станислав Нисторов, Кольо Станев, Калоян Митев, Мариян Иванов, Христо Митев, Яни Пехливанов, Николай Янков, Мартин Моран, Евгений Илиев, Олег Димитров, Живко Петков

Съставът на Станимир Стоилов открива новата кампания с гостуване на ЦСКА 1948 (9 юли, 21:00 ч.) и днес ще трябва да докаже, че е готов за сериозна битка. "Сините" допуснаха голове във всяка една от предишните си проверки, а "червените" показаха много солидна игра под ръководството на новия си наставник Любослав Пенев.

Ето резултатите на Левски до момента:

18 юни: Левски 1:1 Септември София

22 юни: Левски 2:1 Пирин Благоевград

25 юни: Левски 3:1 Академия Пандев

29 юни: Левски 2:1 Локомотив София

Етър Велико Търново започва сезон 2022/23 във Втора лига на 14 юли с гостуване на Монтана. "Болярите" изиграха три контроли през лятото и регистрираха победа, загуба и равенство:

22 юни: Етър 2:1 Янтра Габрово

29 юни: Етър 1:3 Черно море

2 юли: Етър 0:0 Спартак Плевен