Безмилостни: Левски прегази "баските" от Куклен за Купата

Снимка: Оф. сайт на Левски

4771 0

За разлика с "мъченито", на което Левски подложи феновете си преди година на 1/16-финалите за Купата на България, тази година "сините" нямаха никакви проблеми и с категоричното 6:0 разбиха отбора на Атлетик (Куклен" на стадион "Лаута" в Пловдив.

26-кратният шампион на България постигна победата си най-вече благодарение на далеч по-добрата си физическа подготовка. Левски наложи волята си в края и на двете полувремена, а цели 4 гола паднаха след 70-ата минута.

Играчите от Куклен направиха отлични първи 35 минути, като дори "баските" направиха първия сериозен пропуск, след като Джонджуров беше останал сам срещу Кръстев. Послдваха обаче два бързи гола на Кабов и Буш.

През вторите 45 минути Станислав Иванов влезе като резерва и вкара два гола, а един добави завърналият се сред титулярите Нашименто. Автогол пък си вкара Гюзелев, а "сините" биха с категоричното 6:0.

С добри впечатления феновете останаха от Богдан Васчук, който отлично разпределяше играта в атака и съзаде немалко положения, които в голямата си част бяха пропилени от Буш и Паулиньо.

Още в 3' гостите от столицата можеха да открият резултата, след като Паулиньо беше изведен по лявотот крило, проби към границата на наказателното поле и стреля, но неточно. Последваха два по-опасни удара към вратата на Николай Кръстев, но вратарят спаси единия, а другият се отби в играч на Левски и излезе в корнер.

Най-опасното положение от старта на двубоя беше в 13', когато Васчук засече центриране от корнер, но Георгиев се намеси прекрасно и отрази.

Най-чистото положение в мача беше пред Атлетико в 33'. С перфектен извеждащ пас Джонджуров се озова сам срещу вратаря и стреля, но Кръстев успя да спаси вратата си от сензационен гол.

Все пак в 41' Левски успя да поведе след отлична комбинация. Цветкович хвърли далечен тъч в наказателното поле за Васчук. Той успя да овладее при аутлинията, пусна остър пас в малкия пеналт и там Кабов засече неспасяемо - 0:1.

Само минута по-късно "сините" организираха най-добрата си акция. След комбинации от по едно докосване Горанов получи топката наказателното поле и веднага подаде за Паулиньо. Той остави за Васчук, който стреля, но защитник се хвърли в краката му и успя да блокира удара.

В 44' Левски нанесе окончателен нокаутиращ удар на съперника. Холмар отне топката в центъра и проби в полето на Атлетик. Той пусна остър пас за Горанов, който веднага намери Буш в наказателното поле. Румънският нападател стреля диагонално от 12-ина метра и покачи на 0:2.

Втората част отново започна с натиск на Левски, но едва след 70' започнаха да валят голове във вратата на Георгиев. Пръв се разписа резервата Станислав Иванов, който в 72' завърши отлична атака на "сините". Само две минути по-късно Гюзлев реализира в собствената си врата с глава, засичайки ценриране по ефектен начин. В 76' отново Иванов беше точен, а Нашименто в 85' фиксира крайното 6:0.

СЪСТАВИТЕ:

АТЛЕТИК КУКЛЕН: Димитър Георгиев, Юлиян Романов, Валександър Христев, Янко Гюзлев, Нерджиб Неджиб, Никола Праматаров, Васил Гуджев, Шабан Османов, Мирослав Кайраков, Димитър Джонджуров, Борислав Хаджиев
ЛЕВСКИ: Николай Кръстев, Милош Цветкович, Холмар Ейолфсон, Нуно Рейш, Иван Горанов, Хали Тиам, Филипе Нашименто, Атанас Кабов, Паулиньо, Богдан Васчук, Сержиу Буш.

ПРЕДИ МАЧА:

За първи път през 21-ви век рекордьорът по трофеи в турнира ще има за съперник аматьорски отбор. За последно това се случи през сезон 2000/01, когато "сините" играха срещу третодивизионния Сокол (Марково).

Очакванията са столичани да нямат сериозни проблеми срещу днешния си скромен съперник, заради което треньорът Славиша Стоянович остави пет от звездите си извън групата. Вижте ТУК кои са те.