ЦСКА разгроми Витоша (Бистрица), вкара 6 гола

Снимка: БГНЕС

3883 0

ЦСКА разгроми Витоша (Бистрица) с 6:1 в двубой от 6-ия кръг на Първа професионална лига. Това бе историческа среща, тъй като двата тима досега нямат записан мач помежду си в елита. В голмайстори за "червените" се превърнаха Божидар Чорбаджийски (5, 39'), Каранга (13'), Тиаго Родригес (55'), Рубен Пинто (79') и Кубемба (90'), почетното попадение за гостите отбеляза бившият нападател на ЦСКА Григор Долапчиев (61').

Домакините започнаха ударно срещата и атакуваха още от началните минути. В 4' получиха правото да изпълнят ъглов удар. Последва центриране на Кулма към Чорбаджийски, който стреля с глава, след което топката тупна и влезе в мрежата за 1:0.

След няма и 10 минути "червените" стигнаха до още едно попадение. В 13' Манолев бе изведен леко вдясно, подаде към Каранга, който не уцели добре топката с десния крак, но с късмет тя влетя във вратата на Иванов за 2:0.

Доминацията на терена за домакините продължи и в 40' Чорбаджийски отбеляза второ попадение за 3:0. Отново след корнер и с глава, но този път немалка вина имаше и стражът на Витоша, който не се намеси по най-добрия начин.

И през втората част "червените" не се забавиха много и отбеляха четвърто попадение. Станислав Манолев изведе Стойчо Атанасов, който центрира, Тиаго стигна до топката и без проблем вкара за 4:0, но преди това защитник на гостите се бе подхлъзнал и даде възможността пред Тиаго. В 61' Витоша върна едно попадение чрез Долапчиев. В 60' пък Пинто нацели напречната греда след корнер.

Следващото по-опасно положение в срещата отново се превърна в гол. Пинто успя да преодолее Иванов, който бе тръгнал да го пресрещне, но безуспешно - 5:1. В първата минута на добавеното време Кубемба оформи крайното 6:1 с удар от малкия пеналт.

Стартовите състави:

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 2. Стойчо Атанасов, 3. Антон Недялков, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 5. Николай Бодуров, 6. Рубен Пинто, 15. Кристиян Малинов, 11. Станислав Манолев, 20. Тиаго Родригес, 26. Густаво Кулма, 9. Фернандо Каранга

Витоша: 1. Иванов, 6. Гьонов, 4. Узунов, 24. Христозов, 18. Цанков, 7. Кочилов, 99. Христов, 11. Кутев, 88. Лазаров, 77. Пеев, 45. Долапчиев

Преди мача

"Червените" ще преследват четвърта поредна победа и ще опитат да затвърдят добрите впечатления до момента. От своя страна "тигрите" от Витоша започнаха слабо първенството и все още нямат победа в елита, като до този момент имат едва една точка и логично са в дъното на класирането.

Треньорът Стамен Белчев няма да може да разчита в тази среща на Александър Дюлгеров и халфа Давид Симао, които лекуват контузии.

Колеката му Костадин Ангелов също има кадрови проблеми със състава си. Аут от мача е Християн Василев, а под въпрос Румен Гьонов.