ЦСКА не победи в Първа лига за 6-ти пореден път, 2 греди и Арда спряха "червените"

Снимка: FCArda.bg

5179 0

ЦСКА и Арда завършиха при равен резултат 1:1 в мач от 10-ия кръг в българската Първа лига. По този начин слабите резултати за "армейците" в първенството продължават, като момчетата на Стамен Белчев нямат победа във вече 6-ти пореден двубой.

"Червените" не убедиха с представянето си, но след като получиха гол в своята врата заиграха по съвсем различен начин. Трябва да се отбележи, че и гредата на два пъти спря ЦСКА.

Арда поведе в резултата в 73-ата минута чрез Светослав Ковачев, който по прекрасен начин засече центриране на Емил Мартинов. 11 минути по-късно Джером Синклер вкара дебютното си попадение с екипа на ЦСКА след хубава индивидуална акция.

За ЦСКА предстои пътуване до Италия, където тимът ще гостува на Рома във втори мач от груповата фаза на Лига Европа в четвъртък (29 октомври). След мача с "вълците" ЦСКА приема Царско село у дома. Арда пък гостува на Берое в събота (31 октомври).

СЪСТАВИ

Арда: 12. Иван Караджов (к) – 24. Ребин Сулака, 5. Петко Ганев, 4. Милен Стоев, 20. Деян Лозев, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 80. Лъчезар Котев, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 9. Спас Делев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон, 11. Петър Занев (к), 14. Жул Кейта, 15. Тибо Вион, 18. Брадли Мазику, 20.Тиаго Родригез, 21. Амос Юга, 22. Али Соу, 30. Георги Йомов

Футболистите на Николай Киров излязоха със съвсем различно лице през втората част. Те осъществиха натиск в първите 10-ина минути, чрез който стигнаха до няколко добри положения, като най-чистото такова бе пред Спас Делев, който с по-слабия си ляв крак стреля право в Бусато.

За първите 15 минути "армейците" не създадоха нито едно опасно положение. Дори напротив, Арда продължи да бъде по-активният отбор, който атакуваше по-застрашително. Играчите на ЦСКА предимно опитваха далечни подавания, но без успех.

Чак в 62-рата минута Али Соу имаше добра възможност, но от границата на наказателното поле не успя в движения да уцели вратата с по-слабия си ляв крак. С подаването се отличи появилият се като резерва Джером Синклер.

73' - 1:0! На фона на показаното от двата тима след почивката - логичното се случи и Арда излезе напред в резултата. В герой се превърна Светослав Ковачев, който намери топката по перфектен начин и от въздуха засече с ляв крак центриране на Емил Мартинов.

В 81-ата минута Енрике проби добре отляво и центрира към Али Соу,но ударът на гамбиеца с глава мина агонизиращо близо до вратата на Иван Караджов.

84' - 1:1! Появилият се като резерва Джером Синклер изравни резултата. След получения гол "армейците" взеха инициативата и не спряха да атакуват, което даде резултат. Юга добре подаде към Синклер, който направи финт и стреля в близкия ъгъл по страхотен начин.

Само секунди по-късно Синклер удари и греда, след като засече центриране от ъглов удар.

В първите 20 минути от срещата ЦСКА атакуваше по-често, но Арда показа, че далеч не излиза обречен срещу по-именития си съперник. По-сериозни положения не бяха създадени пред една от двете врати, но темпото бе на високи обороти. В 22-рата минута първо Жеферсон подаде спорно към Занев, а след това и капитанът не успя да спаси ситуацията, но Бусато предвидливо излезе и изрита топката току преди Спас Делев.

В 33-ата минута Тиаго открадна добре топка и проби напред, като опита изстрел от далечна дистанция. Топката обаче бе спряна от ръката на противников играч. Главният съдия отсъди пряк свободен удар, а именно португалецът се нае с изпълнението от около 25 метра. Ударът му обаче срещна стената.

Към края на първата част Арда опита да погледне по-сериозно към противниковата врата, но единственото, до което стигна, бяха няколко изпълнения от ъглов удар на Спас Делев, които обаче не доведоха до нищо по-опасно.

В 41-ата минута се стигна и до най-чистото положение в срещата до момента. При него обаче "червените" просто нямаха късмет. Йомов центрира, стигна се до разбъркване в наказателното поле на кърджалии, а топката се озова на пътя на Амос Юга, който от границата на наказателното поле стреля мощно, но ударът му срещна напречната греда.

Футболистите на Стамен Белчев отново превключват на вълна Първа лига след участие в Европа. Този път обаче настроението след Лига Европа не е такова, каквото всички в тима свикнаха, тъй като бе допуснато първо поражение там за кампанията - с 0:2 от Клуж.

Освен това, за "червените" предстои изключително тежък и престижен сблъсък след дни - гостуване на италианския гранд Рома. Същевременно тимът няма право да допуска повече грешки в Първа лига, тъй като те вече не са никак малко, а отборът не стига до победата в последните 5 двубоя.

Ако иска да се задържи в битката за титлата, то ЦСКА непременно трябва да спечели срещу Арда, но кърджалии се намират в добро състояние и тази задача няма да е никак лека. Сблъсъкът ще е по-специален за старши треньора на "армейците" Стамен Белчев, който се изправя срещу бившия си отбор.