Два пълни обрата, странен червен картон и шест гола: ЦСКА приключи с шоу в Турция (ВИДЕО)

Снимка: Официален инстаграм на ЦСКА

10458 0

Лидерът във временното класиране на българската Първа лига ЦСКА записа трето поредно равенство в приятелските си срещи в Турция. "Червените" завършиха при 3:3 с Шахтьор Караганда в последния си двубой в Турция от зимната подготовка.

След много, много скучно първо полувреме и едва един гол в края (с единственото чисто положение), втората част предложи от всичко. В нея се осъществиха два пълни обрата - първо за 2:1 за "червените", а след това изостанаха с 2:3. Имаше скандална дузпа за Саша Илич и компания, с която изравниха.

Спорно е обаче дали 11-метровият наказателен удар бе най-абсурдната грешка на турския арбитър в мача. В 73-ата минута Вион бе изгонен с червен картон, след като получи втори жълт за опит за бързо подновяване на играта.

Така Шахтьор този път удържа "армейците", тъй като преди почти точно година (31.01.2022 година) ЦСКА победи с разгромното 5:1. Пред "армейците" предстои приятелска среща и с Пирин Благоевград, а след по-малко от две седмици подновява битката за титлата. Равносметката от Турция е: 1 победа, 3 равенства и 2 загуби.

Ето и как се разви двубоят ЦСКА - Шахтьор Караганда

Стартови състави:

ЦСКА: Бусато, Петров, Матай (К), Юга, Де Нойер, Жеферсон, Вион, Хайнц, Линдсет, Гарсес, Назон

Шахтьор Караганда: Шацкий, Горизанов, Толордава, Букорац, Алишаускас, Каняс, Туткишев, Захаренко, Чогаадзе, Галкин, Флюк

В 5-ата минута Шахтьор бе много близо до гола. След центриране от ъглов удар топката ба засечена силно с глава, но там Бусато показа страхотен рефлекс и успя да спаси.

Четвърт час преди края на първото полувреме въпросната ситуация в петата минута си остана единственото опасно положение за гол. Двата отбора не създадоха нищо по-интересно за общо 30 минути игра. Преобладаваха единоборствата и неточностите.

37' - 0:1! Гарсес не успя да комбинира добре с Жеферсон и силите на халфа не стигнаха, за да спечели спорна топка. Тя бе взета от Максим Галкин, който напредна и с прецизен изстрел по земя преодоля Бусато.

До края на полувремето ЦСКА така и не създаде чисто положение за гол.

"Армейците" започнаха по-силно второто полувреме и още в първите минути от него направиха поредица от няколко опасни центрирания. Вратарят на Шахтьор, както и бранителите пред него, се справяха успешно.

В 57-ата минута ЦСКА стигна до нов добър шанс за гол. Назон бе изведен от Линдсет, но пропусна сам срещу вратаря (макар и леко встрани от вратата) след отлична намеса на противниковия страж.

В 61-вата минута Назон получи отляво, но този път комбинира с Гарсес. Подаването бе по-силно от необходимото и след рикошет страна трудно за овладяване. Въпреки това Гарсес се справи и върна към Вион, който стреля от движение. Вратарят се справи, но секунди по-късно неособено прецизна игра на Шахтьор в отбрана доведе до нарушение срещу Вион в наказателното поле.

62' - 1:1! Дюксен Назон се нае с изпълнението и стреля много силно в средата на вратата. Стражът избра ъгъл и сбърка.

В 70-ата минута Назон бе близо до втория си гол, след като получи отляво от Де Нойер и стреля с едно докосване от трудна позиция, като топката се спря в страничния стълб.

71' - 2:1! Атаката отново бе отляво. Този път Линдсет получи, напредна и стреля безпощадно по диагонала с по-слабия си ляв крак.

В 73-ата минута Тибо Вион опита бързо изпълнение на пряк свободен удар. Главният съдия обаче не бе дал сигнал, заради което върна играта. В крайна сметка реферът взе странно решение да покаже втори жълт картон на Вион за този опит. Играчът напусна терена след червен картон.

80' - 2:2! Десетина минути преди края на редовното време резултатът отново бе изравнен - подаване по фланга, Бусато тръгна да излиза, но закъсня. Топката бе върната към Роман Муртазаев, който вкара, въпреки че имаше немалко футболисти между него и голлинията - вратарят го нямаше.

84' - 2:3! Стигна се до още един пълен обрат в мача. Шахтьор отново излезе напред в резултата, след като бе изведен играч отляво, като той опита подаване успоредно на голлинията, но тя намери скачащия на шпагат Амос Юга, който засече топката във вратата си.

90' - 3:3! Хайнц отне добре топката, след което изведе Дауда Бамба. Нападателят стреля отблизо и не остави шансове на вратаря.

Двата отбора играха приятелска среща и през януари 2022-ра - преди почти точно една година (31.01). Тогава ЦСКА спечели с разгромното 5:1, въпреки че Котвалюк бе дал аванс на Шахтьор Каранда.

В онзи двубой Амос Юга и Георги Йомов реализиграха по две попадения през първото полувреме, докато Иван Турицов от дузпа оформи крайното 5:1 през втората част.

В първите си три контроли в южната ни съседка "армейците" загубиха две срещи - срещу Санфрече Хирошима и срещу ЛАСК Линц, като победиха Гурник Забже. Последните два мача обаче завършват при равенства - срещу Астана и срещу Македония Гьорче Петров. И в двата случая така и на пада попадение в двубоя.