ЦСКА загря за подновяването на Първа лига с минимална победа над Пирин на снега (ВИДЕО)

Снимка: Ivo Pinev / LAP.bg

3257 0

ЦСКА загря за старта на Първа лига с минимален успех над Пирин Благоевград, в контролна среща, която се игра на стадион "Българска Армия" с 2:1. Двата гола за "червените" бяха отбелязани от Брадли Де Нойер и Дюкенс Назон, а за "орлетата" се разписа Владимир Медвед.

Домакините откриха резултата в 36-ата минута. Станислав Шопов нанесе коварен удар по посока вратата на Пирин, който обаче бе спасен от стража на "орлетата". При добавката Де Нойер бе безпогрешен и вкара.

Дюкенс Назон покачи на 2:0 след страхотен индивидуален пробив и много прецизен удар, а асистенцията бе на новото попълнение Тобиас Хайнц.

Пирин стигна до почетен гол малко преди края. Владимир Медвед бе изведен сам срещу Димитър Евтимов и не сгреши, преодолявайки го с удар по земя.

ЦСКА ще гостува на Берое на 12-ти февруари за подновяването на шампионата, а Пирин ще пътува до София за визита на Славия.

Пирин направи летящ старт на срещата още в осмата минута гостите организираха чудесно нападение, пращайки топката в наказателното поле на ЦСКА. Там обаче Дмитро Семенив не успя да я засече. Отговорът на ЦСКА обаче не закъсня. "Червените" се добраха до наказателното поле на Пирин, там Шагоян свали топката за Маурисио Гарсес, който от близка дистанция направи сериозен пропуск.

В 15-ата минута Шопов и Брадли Де Нойер комбинираха добре на фланга, а вторият прати топката в наказателното поле на Пирин, но там нямаше играч на ЦСКА, който да я засече. В 21' капитанът на "червените" Юрген Матей стреля с глава след центриране от корнер, но ударът му мина на сантиметри от страничния стълб.

Домакините успяха да открият в 36-ата минута. Тибо Вион пусна чудесен пас към Станислав Шопов в наказателното поле, осмицата на "червените" стреля коварно, но Ковальов спаси. При добавката, направена от Брадли Де Нойер, обаче стражът на Пирин не успя да реагира и мрежата му бе поразена. 1:0 за ЦСКА.

С началото на втората част Саша Илич излезе с изцяло променена единайсеторка. В игра се появи новото попълнение Тобиас Хайнц, Дюкенс Назон, Лазар Туфегджич, Галин Минков, Жеферсон и други.

В 48-ата минута се стигна до първата ситуация за полувремето и тя бе за гостите. Илкер Будинов навлезе в наказателното поле на "червените", но не избра да подава, а стреля от неудобен ъгъл, което не се хареса на двамата му непокрити съотборници до него.

В 60-ата минута Тобиас Хайнц си изкара жълт картон след извършено нарушение. Малко по-късно обаче той се реваншира с асистенция. Новото попълнение на "червените" изведе Дюкенс Назон, който премина през защитата на Пирин и с много елегантен удар покачи преднината на ЦСКА до 2:0. Последва страхотен шанс за "орлетата". Преслав Йорданов бе оставен непокрит в наказателното поле и получи топката, но стреля разочароващо извън очертанията на вратата. Димитър Евтимов направи сериозна грешка само минута след това, но за щастие на "армейците" Пирин не успя да се възползва от подаръка на "червения" страж.

Последваха няколко ситуации пред двете врати, но те не бяха толкова опасни. В крайна сметка, Пирин успя да върне един гол. Владимир Медвед бе изведен по чудесен начин и с прецизен удар преодоля Евтимов, намалявайки резултата на 2:1.

Гледайте НА ЖИВО:

Стартов състав на ЦСКА:

1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 2. Юрген Матей, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 23. Жираир Шагоян, 26. Марселино Кареасо, 10. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено

Резервите на ЦСКА:

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон, 4. Мено Кох, 7. Джонатан Линдсет, 9. Дюкенс Назон, 11. Лазар Туфегджич, 13. Галин Минков, 14. Тобиас Хайнц, 16. Асен Дончев, 17. Бисмарк Чарлс, 19. Иван Турицов, 20. Радослав Живков, 22. Енес Махмутович, 30. Дауда Бамба

Стартов състав на Пирин Благоевград:

12. Максим Ковальов, 19. Вячеслав Велев, 14. Кондраков, 45. Христофор Хубчев, 17. Илкер Будинов, 31. Станоев, 13. Тонев, 73. Бенгюзов, 26. Иван Тасев, 8. Дмитро Семенив

Момчетата на Саша Илич изиграха 6 контроли през януари, в които записаха 1 победа, 3 равенства и 2 загуби - 0:1 срещу Санфрече Хирошима, 3:2 срещу Гурник Забже, 1:3 срещу ЛАСК Линц, 0:0 срещу Астана и Македония Гьорче Петров и 3:3 срещу Шахтьор Караганди.

Пирин пък изигра 5 двубоя през януари. Футболистите на Христо Янев могат да се похвалят с актив от 3 победи и 2 загуби в своите подготвителни мачове по време на зимния си лагер.

Първият официален мач за "армейците" за 2023 г. е на 12 февруари от 14:15 ч. - гостуване на Берое. Пирин пък ще гостува на Славия в София на 13 февруари от 17:00 часа.