ЦСКА унищожи македонци и зарадва феновете с 8 гола

Снимка: БГНЕС

772 0

Отборът на ЦСКА-София разгроми македонския Шкендия с 8:1 в последната си контрола преди подновяването на шампионата в Първа професионална лига, предаде репортер на БГНЕС. Двубоят на „Българска армия” бе и официално представяне на новите попълнения в състава на „червените”, сред които бяха Николай Бодуров, Фернандо Каранга, Кевин Меркадо и Кевин Кубемба.

Иначе малко неочаквано първото попадение в срещата бе в полза на гостите. В 16-ата минута тимът от Македония направи страхотна контраатака, при която Ибраими получи топката в наказателното поле, финтира бранител на „червените” и с мощен шут опъна мрежата зад вратата на Китанов.

Играчите на Шкендия обаче задържаха аванса си едва девет минути. В 25-ата Рафаел Перес възстанови равенството, а само две по-късно Александър Дюлгеров вкара за 2:1.

Активната игра на „армейци” продължи като до края на първата част те реализираха още четири попадения. Първо в 33-ата минута новото попълнение Фернандо Карагна реализира дебютния си гол с екипа на ЦСКА-София, а освен него се разписаха Руи Педро на два пъти (37’, 40’) и Рубен Пинто (38’).

След почивката доминацията на „червените” продължи като те стигнаха до нови два гола, дело на Кирил Десподов в 67-ата и на Кевин Меркадо в 73-ата минути, които оформиха и разгромното 8:1 за тима на Стамен Белчев.

В първия си мач от пролетния дял на първенството ЦСКА-София гостува на Черно море, като двубоят е на 19 февруари.