ЦСКА със зрелищно равенство срещу Динамо (Киев)

Снимка: Официален сайт на ЦСКА

993 0

ЦСКА и Динамо (Киев) завършиха при резултат 2:2 приятелската среща, която се игра в Марбея.

Армейците откриха резултата още в четвъртата минута, след като Руи Педро завърши успешно многоходова атака. В следващите минути ЦСКА бе по-активният отбор на терена, а в 15-тата минута Рубен Пинто изпусна отличен шанс за втори гол. Постепенно Динамо изравни играта и след 30-ата минута създаде няколко сериозни положения, които доведоха и до две попадения във вратата на Китанов. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:2.

Втората част бе изпълнена със смени, като за Динамо в игра се появи бившият армеец Жуниор Мораес. Стамен Белчев също замени почти целия състав в хода на мача, като от стартовите 11 единствено Дюлгеров престоя пълни 90 минути на терена. В 50-ата минута Густаво Кулма удари гредата на Ковал след изпълнение на пряк свободен удар, който бе остъден за нарушение на Мораес срещу Перес.В ситуацията останаха сериозни съмнения, че нарушението бе вътре в наказателното поле.

В 75-ата минута пък Мораес отбеляза гол за Динамо, но той бе правилно отменен заради засада. В края на мача ЦСКА упражни натиск, който доведе и до изравнително попадение. Първо вратарят Ковал изби със сетни сили удар с глава на Пламен Гълъбов, а буквално секунди по-късно Десподов бе повален в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа за крайното 2:2.