ЦСКА се измъчи, но постигна първа домакинска победа в Първа лига

Отборът на ЦСКА стигна до първа домакинска победа от efbet Лига за новия сезон. "Червените" победиха с минималното 1:0 Ботев Враца, като автор на попадението бе Евандро. В първите си две срещи у дома записа равенство с Етър и загуба с 1:3 от Черно море. Победата за ЦСКА обаче не дойде никак лесно, като първото полувреме бе изключително слабо за тима. На почивката Люпко Петрович пусна в игра Тиаго и Али Соу, което имаше своя ефект и през втората част създадоха повече положения. В края на първото полувреме Даниел Генов направи огромен пропуск за врачани - сам срещу вратаря.

Първите минути бяха спокойни за двата тима, като домакините не се хвърлиха  в атака. Положенията пред двете врати също почти липсваха в началните 10 минути. В 7' ЦСКА получи право да изпълни пряк свободен удар след нарушение срещу Фабрини, но не се стигна до нищо опасно.

ЦСКА картотекира Енрике Рафаел за Лига Европа

Крилото на ЦСКА Енрике Рафаел е близо до завръщане на терена и се очаква да бъде картотекиран за третия кръг на Лига Европа, в който "червените" ...

Две минути по-късно врачани отбелязаха гол чрез Даниел Генов, но правилно не бе зачетен заради засада. В 14' обаче атака на гостите бе спряна с несъществуваща засада.  В 17' "червените" отново получиха право да изпълнят фаул след ново нарушение, но ударът не Кери не бе добър. В 22' Тони Уот имаше възможност пред себе си, като напредна в наказателното поле, но се засуети и не успя да нанесе удар.

В 29' дойде и първият удар към една от двете врати. Той бе дело на Евандро, като преди това Кери стреля от фаул, а Костов не се намеси достатъчно убедително. Топката стигна до Евандро, но ударът мина покрай вратата. Определено отборът на Люпко Петрович изпитваше огромни затруднения при създаването на положения. Най-чистата голова ситуация бе за врачани в края на полувремето. Вълчев пусна отличен пас към Даниел Генов, но той стреля встрани от вратата на Бусато.

Люпко Петрович реагира на показаното на терена и с подновяването на играта направи двойна смяна. Тони Уот и Диего Фабрини бяха заменени от Али Соу и Тиаго. В 48' именно Тиаго пробва опасен изстрел, но топката мина над вратата.

В 54' Евандро бе изваден сам срещу вратаря, но стреля в аут. Освен това бе вдигната и засада, макар повторенията да показаха, че няма такава. В 62' домакините изпуснаха добра възможност. Тиаго центрира от ъглов удар, Евандро стреля с глава, но Костов спаси. В 72' ЦСКА успя да открие резултата. Ключова роля имаше Петър Занев, който центрира, а Евандро засече за 1:0. В минутите след това Евандро и Соу можеха да удвоят преднината на домакините, но и в двата случая врачани се справиха.

В 86' гостите останаха с човек по-малко, след като Ждерич получи втори жълт картон след нарушение срещу Тиаго. В 87' пък Антов стреля с глава покрай вратата на Костов след центриране на Кери.

ЦСКА: Бусато, Кери, Уот, Занев, Бикел, Турицов, Фабрини, Томаш, Албентоса, Евандро, Антов

Ботев Враца: Костов, Васев, Попов, Домовчийски, Керчев, Вълчев, Гаджев, Генов, Вушурович, Ждерич, Златински

В първите си две срещи у дома ЦСКА записа равенство с Етър и загуба с 1:3 от Черно море. През седмицата обаче се справиха с хърватския Осиек във втория кръг на Лига Европа и отборът трябва да е в приповдигнато настроение. Напълно логично е да се очаква, че част от титулярите на ЦСКА ще получат почивка след изтощителната 120-минутна битка в Хърватия. Това важи най-вече за капитана Николай Бодуров, Жанио Бикел и Тиаго Родригес, които хвърлиха много сили в четвъртък. Възмножо е на пейката да остане и Али Соу.

Ботев (Враца) е далеч от най-добрата си форма и в миналия кръг понесе тежка домакинска загуба с 1:4 от Локомотив (Пловдив). Освен това, отборът има и кадрови проблеми. Аут за мача заради контузии са Симеон Мечев и Ангел Лясков, който е собственост на ЦСКА. Апостол Попов също не е в оптимално състояние, но се очаква да излезе на инжекции. В двубоя няма да вземе участие Илия Миланов, който е наказан.