Етър вгорчи старта на сезона на ЦСКА в шеметен мач на "Армията"

Снимка: Официален сайт на ЦСКА/cska.bg

16500 0

ЦСКА и Етър започнаха сезон 2019/20 в Първа лига с равенство в шеметен мач на стадион "Българска армия". Двубоят бе втори в програмата на първи кръг, а по-рано началото бе поставено от Ботев (Враца) и Берое. (Подробности за мача вижте тук).

ЦСКА поведе чрез дузпа рано-рано в мача. В 4' Али Соу изпълни точно 11-метров наказателен удар, свирен за изритване на Петър Занев. Даниел Младенов изравни за Етър в 57'. "Червените отново поведоха в 74' чрез току-що влезлия в игра младок Митко Митков, но 4 минути по-късно отново Младенов възстанови равенството.

Двубоят започна шеметно за домакините, които още в 3-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа, а в 4-ата вече водеха в резултата, след като Али Соу изпълни 11-метровия наказателен удар безкомпромисно. Решението за дузпата бе взето, след като Петър Занев бе изритан от Александър Дюлгеров в наказателното поле на гостите.

Около 20-ата минута ЦСКА изпълни два последователни корнера, но и двата не доведоха до сериозни опасности пред вратата на Христо Иванов. В 21' Светослав Ковачев отправи опасен изстрел към вратата на ЦСКА, но Черниаускас реагира и отрази. Две минути по-късно Етър създаде нова голова ситуация пред вратата на "червените", но стражът на домакините отново се намеси добре.

В 21' реферът на двубоя извади първия жълт картон за мача, като той бе връчен на Здравко Илиев, тъй като спря с нарушение пробив на Евандро отляво. В 36' при пряк свободен удар Греъм Кери центрира, но Али Соу се размина с топката в близост до вратата, а играч на Етър изби в корнер. Минута преди края на първото полувреме ЦСКА имаше добър шанс да удвои аванса си след пробив на Кери, но Христо Иванов спаси.

Страхотен шанс пропиля Етър в 51-ата минута - Йордан Апостолов се бе озовал в чудесна позиция и бе оставен сам, но стреля в аут. Гостите от Велико Търново изненадващо стигнаха до изравнителен гол в 57-ата минута. В ситуацията Тиаго Родригес позволи да му бъде отнета топката в близост до наказателното поле и от това се възползва Даниел Младенов - 1:1.

Шест минути по-късно ЦСКА можеше да дръпне отново в резултата, след като Божидар Чорбаджийски засече от корнер. Изстрелът му с глава обаче срещна левия стълб на Иванов. В 69' Добри Митов извърши втора смяна в състава си - Митко Митков замени Греъм Кери. По-рано Фабрини отстъпи мястото си на терена на Денис Давидов.

Любопитен развой на събитията на стадион "Българска армия" - в 73-ата минута гол, дошъл от нищото, изведе "червените" отново напред в резултата. Той бе реализиран от сериозна дистанция и бе дело на 18-годишния Митков, влязъл преди броени минути на терена. Това бе негов първи гол за мъжкия тим на ЦСКА. В 76' бе извършена и последната смяна за домакините - Жанио Бикел влезе в игра вместо Евандро.

Само две минути по-късно Етър отново изравни резултата - Иван Стоянов с пас-шедьовър качи топката на главата на нахлуващия в полето на ЦСКА Даниел Младенов, който преодоля Черниаускас за 2:2. В самия край Али Соу пропиля шанс за ЦСКА, а Здравко Илиев пропусна съвсем да шокира столичния гранд.

ЦСКА: 30. Черниаускас, 2. Атанасов, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 11. Занев, 6. Пинто, 20. Тиаго, 8. Кери, 21. Фабрини, 10. Евандро, 22. Соу

ЕТЪР: 1. Иванов, 84. Илиев, 3. Артюнин, 25. Стоянов, 23. Дюлгеров, 31. Станоев, 88. Апостолов, 8. Руменов, 11. Младенов, 98. Ковачев, 10. Боджадж

В двубоя няма да вземе участие халфът Кристиян Малинов, който има да изтърпява наказание от миналия сезон. В игра ще се завърне капитанът Николай Бодуров и защитникът Божидар Чорбаджийски, който бе наказан за мача в Лига Европа.

Наставникът на Етър Росен Кирилов не може да разчита на трайно контузените нападатели Иван Петков и Милчо Ангелов. На разположение не са също халфът Никола Колев и бранителят Христофор Хубчев, които се възстановяват след травми. Тимът загуби лидера си в защита Венци Василев, преминал в Арда, както и халфа Сърмов.