Най-резултатният мач за сезона, и то точно между тези отбори

Снимка: Guliver/Getty Images

1340 0

Отборът на Ботев Пловдив победи Берое с 4:3 в изключително интересен мач от 10-ия кръг на Първа лига, игран на стадиона под Аязмото в Стара Загора.

Двубоят бе изпълнен с обрати и много голове, като в крайна сметка „канарчетата“ стигнаха до успеха, въпреки хеттрика на завърналия се в Берое Жуниор Мапуку. Омар Косоко изведе гостите напред още във втората минута, но Мапуку изравни 9 минути по-късно.

В 37-та минута централният нападател на заралии даде преднина на своите, но още преди почивката Тодор Неделев направи 2:2. В 53-та минута Жоао Пауло отново изведе Ботев напред, но малко след това Мапуку вкара от дузпа, за да оформи хеттрика си.

Възпитаниците на Николай Киров все пак стигнаха до победата, след като в 81-та минута Неделев оформи крайното 4:3. След то мач Ботев се изкачи до 5-то място в класирането със 17 точки, докато Берое заема 7-ма позиция с актив от 13 точки.