Дунав спря серията на Ботев и заслужи точката

Снимка: Официален сайт на Ботев Пловдив

981 0

Отборите на Дунав Русе и Ботев Пловдив завършиха при резултат 0:0 втория мач от 13-я кръг на Първа лига. По този начин бе прекъсната серията на "канарчетата" от четири поредни победи, но те остават на 4-та позиция за момента с 21 точки. Русенци пък са 12-ти с 10 пункта.

Още преди да бе изминала и една минута игра, Тодор Неделев опита удар по земя от 20 метра, който обаче попадна в ръцете на Станислав Антонов.

Русенци отговориха с най-чистото положение за срещата в 17', когато Карагерен отправи удар с глава след центриране на Васев, но защитник в черно-жълто изчисти от гол линията, а при добавката Васев прати кълбото високо над вратата.

През втората част момчетата на Николай Киров бяха по-добрият тим на терена, но не успяха да стигнат до победно попадение.