Ботев взе Дербито на Тракия, играч на Берое посегна на съдията

Снимка: Официален сайт на Ботев Пловдив

1078 0

Отборът на Ботев (Пловдив) спечели последния мач от 23-я кръг на родната Първа професионална лига, налагайки се като домакин с 2:0 над Берое в Битката за Тракия.

С тази победа "канарчетата" събраха 31 точки за 7-та позиция, а Берое остава 10-ти с 26 пункта.

Срещата днес бе белязана от добрата игра на Фернандо Виана, а също и от грозни сцени от страна на гостите, които играха почти цяло второ полувреме с 9 човека.

През първата част Виана откри резултата още в 18', а в добавеното време завърши добра атака на своите, за да запише за втори път в срещата името си сред голмайсторите.

Най-интересното положение в срещата се разви в 61', когато Карлос Охене от старозагорския тим си изкара два жълти картона за по-малко от минута. Играчът на гостите поиска нарушение и си позволи остри реплики към съдията, който набързо му показа червения цвят и го прати към съблекалните. Охене обаче не бе приключил с разправиите и си позволи да сложи пръст върху лицето на арбитъра преди да бъде изведен от своите съотборници. В 57' пък Веселин Пенев бе изгонен за втори жълт картон.