Ботев разгроми Славия в София

Снимка: Официален сайт на Ботев (Пд)

774 0

Ботев разби Славия с 3:0 като гост в среща от 29-ия кръг на Първа лига. Омар Косоко вкара два гола за убедителната победа срещу "белите", а Антонио Вутов добави още един.

Сред голмайсторите можеше да се разпише и Терзиев, но Петков спаси удара му в 26-ата минута.

В 34-ата минута Гошо Петков изби удар на Неделев, но при добавката Омар Косоко реализира за 1:0. Десет минути по-късно "канарчетата" удвоиха своята преднина. Георги Пашов се размина с топката, която попадна в Антонио Вутов, а той преодоля Петко Христов и Стефан Велков, след което вкара.

В 53-ата минута Ботев вкара и трети гол чрез Омар Косоко, който с финт елиминира Велков и след шут по земя в близкия ъгъл не остави шанс на Петков.

Ботев поведе убедително в класирането на група "А" от втората осмица и дръпна със 7 точки на Славия и с 8 на третия Верея, който от 20:00 часа днес посреща Монтана.