Ботев обърна Пирин в Благоевград

Снимка: Официален сайт на Ботев Пловдив

920 0

Ботев (Пд) направи обрат и спечели с 2:1 гостуването си на Пирин в Благоевград в мач от 14-ия кръг на Първа лига. Станислав Костов откри резултата в 6', но Тодор Неделев и  резервата Стивън Петков донесоха трите точки на пловдивчани.

В 7-ата минута Аймен Суда центрира в наказателното поле, където оставеният непокрит Станислав Костов преодоля вратаря Иван Чворович за 1:0. В 22-ата Тодор Неделев бе изведен след пряк свободен удар и изравни за 1:1.

В 75-ата минута влезлият като резерва Стивън Петков засече с глава центриране на Йордан Минев и се разписа за 1:2, като обаче останаха съмнения за засада.

След успеха си Ботев (Пд) събра 24 точки и се върна на четвъртата позиция. Пирин е на 11-о място с 13 точки.