Ботев нямаше проблеми при домакинството си на Витоша

Снимка: ОФициален сайт на Ботев Пловдив

936 0

Ботев (Пловдив) постигна очаквана победа при домакинството си на опашкаря Витоша Бистрица в среща от 24-ия кръг на Първа лига. На базата в „Коматево“ „канарчетата“ се наложиха над своя съперник с класическото 3:0.

По този начин тимът на Николай Киров прекъсна серията си от три поредни шампионатни мача без победа.

Пловдивчани доминираха през целия двубой, като можеха да запишат и по-изразителна победа. Домакините откриха резултата още в 6-ата минута след гол на Тодор Неделев. В 19-ата минута „осмицата“ на „жълто-черните“ можеше да удвои, след като получи право да изпълни дузпа, но ударът му бе отразен от стража на гостите Християн Василев.

Пропускът от бялата точка обаче не смути пловдивчани, които само няколко минути по-късно вкараха втори гол. В негов автор се превърна завърналият се в тима Жоао Пауло, който се разписа след асистенция на Лъчезар Балтанов. Крайното 3:0 в полза на Ботев оформи Стивън Петков в 79-ата минута, засичайки подаване отляво на Жоао Пауло.

В класирането Ботев заема петата позиция с 36 точки, докато Витоша е на последното 14-о място със скромния актив от 6 пункта.