Ботев Пловдив и Славия не се победиха в нервен мач

Снимка: БГНЕС

880 0

Отборите на Ботев Пловдив и Славия не се победиха в първия мач на 15-я кръг от Първа лига. Двата тима завършиха при резултат 1:1 в мача на Коматево.

Двата отбора завършиха и в намален състав, след като първо Пламен Димов получи втори жълт картон в 87', а две минути по-късно и капитанът на "белите" Емил Мартинов бе изгонен за две официални предупреждения.

Със спечелената точка "канарчетата" изпревариха Левски и вече са трети с 25 точки, колкото имат и "сините", които са и с мач по-малко. Столичани пък са на 9-та позиция със 17 пункта.

Иван Минчев даде аванс на Славия в 26' след асистенция на Чикози Мба, а появилият се като резерва в 63' Стивън Петков изравни минута по-късно след центриране от корнер.