Ботев (Пд) взе първо гостуване от 375 дни насам

Ботев (Пловдив) победи Дунав в Русе с 2:1 в двубой от 15-ия кръг в efbet Лига. В герои за "канарчетата" се превърнаха Александър Тонев и Фернандо Виана, които взаимодействаха и за двата гола.

Първо, в 13-ата минута юношата на ЦСКА пусна отличен пас по земя, който елиминира вратаря и за Виана остана да насочи топката към вратата. В началото на второто полувреме "жълто-черните" организираха страхотна атака, която отново бе завършена от бразилеца. В края на мача Джонатан получи червен картон и Ахмед Ахмедов реализира от дузпа почетното попадение за "драконите".

Фенове на отбор от елита поискаха помощ от Бойко Борисов

Централният клуб на привържениците на Дунав Русе „Дунав завинаги“ изпрати официално писмо до министър председателя на България Бойк...

Така Ботев прекъсна негативната си поредица от 7 мача без победа, която датираше от 24 август. Успехът е и първи под ръководството на Ферарио Спасов, който дебютира със загуба от Лудогорец, а после отборът му завърши наравно с Арда Кърджали. Любопитното е, че Ботев спечели първа победа като гост в първенството след цели 375 дни. За последно бе победен Ботев във Враца с 1:0 на 27 октомври 2018.