Ботев (Пд) стартира ударно зимните контроли

Снимка: Оф. сайт на Ботев (Пд)

777 0

Ботев (Пловдив) започна с убедителна победа поредицата си зимни контроли. "Кнарачетата" се наложиха с 3:0 над втородивизионния Марица.

Възпитаниците на Николай Киров имаха превес през целия мач, но съперникът съумя да се предпази от попадения през първата част.

В началото на второто полувреме обаче Ботев откри резултата, а автор на попадението стана новото попълнение Диого Кампос. Вратарят на Марица сбърка в опита си да подаде на съотборник, Станислав Шопов пресече топката и пусна към Кампос, който не сбърка на празна врата.

Далеч по-красив бе вторият гол на новака в отбора, който падна в 58'. Тодор Неделев му даде чудесен пас и той реализира от движение в долния десен ъгъл.

Крайното 3:0 оформи младокът Милко Георгиев в 64'. Той засече с глава след центриране на Дерменов.

С тази проверка "жълто-черните" приключиха първия етап на зимната си подготовка, която се проведе на клубната база.

В неделя Ботев заминава на лагер в Алания, където ще остане до трети февруари. Там предстоят 5 контролни срещи.