Ботев (Пд) наказа Витоша (Бистрица)

Снимка: Официален сайт на Ботев Пловдив

992 0

Ботев (Пд) победи Витоша (Бистрица) с 2:0 в двубой от шести кръг на Първа лига. Попаденията бяха дело на Тодор Неделев и Густаво Афонсо. В класирането "канарчетата" са на четвърто място, а съперникът им е осми.

Ботев откри в 32', след като преди това имаха незачетен гол заради засада. Топката влезе във вратата на Георгиев след пряк свободен удар за фаул срещу Вутов на границата на наказателното поле. С изпълнението се зае Неделев и 1:0.

В началото на второто полувреме Неделев от няколко метра нацели напречната греда. С пропуски се отличиха още Афонсо и Стивън Петков, като Витоша също създаде няколко опасности пред вратата на Кайзер.

"Канарчетата" се разписаха за втори път в добавеното време на срещата. Тогава Афонсо се възползва от грешка на вратаря на бистричани и се разписа за крайното 2:0.