Дежа-вю за Лудогорец: Отново вкараха изравнителен гол в последните секунди на шампиона

Столичната Славия  успя поне за момент да спре устрема на Лудогорец към поредна титла в българската Първа лига. "Орлите" се бяха приготвили за минимален успех с 1:0 в "Овча купел", но в последната минута на продължението Димитър Велковски  реализира с глава, за да донесе точката на домакините - 1:1.

Единственото попадение за Лудогорец в мача бе дело на Мавис Чибота в 22', а заради 4 скандални пропуска на Якуб Свиерчок Славия остана в мача до самия край. Така в 3-ата минута на продълженията при центриране на Емил Спасов в наказателното поле Димитър Велковски бе останал непокрит и реализира за 1:1.

В Турция: Трабзонспор договори звезда на Лудогорец

Лудогорец е в напреднали преговори за продажбата на една от своите чуждестранни звезди, съобщават редица турски медии. Става дума за крилото Джод...

По този начин за втори път през този сезон Славия не губи от Лудогорец, като преди около два месеца "белите" с 10 човека на терена цяло второ полувреме устискаха до 0:0 с шампионите. "Орлите" от своя страна за втора поредна среща в рамките на само няколко дни допускат изравнителен гол буквално в последните секунди, след като и Ференцварош стигна до 1:1 в Разград в Лига Европа.

Лудогорец изпусна златен шанс да увеличи аванса си пред Левски в класирането, след като и "сините" направиха реми, но с Локомотив в Пловдив (1:1). Разликата остава 5 точки.

в двубой от 20-ия кръг на Първа лига. Това може да е последният мач на Станислав Генчев като треньор на Лудогорец и последен за Джоди Лукоки като играч на "орлите". Можете да следите двубоя НА ЖИВО в SportLive.bg.

Началото на срещата беше сравнително равностойно, пък и гостите имаха проблем в първите минути с реализирането на атаките си, заради липсата на сработка между титулярите на Станислав Генчев, като треньорът бе направил 10 промени в стартовите 11 на шампиони.

В 22' падна първото попадение в мача. След атака по дясното крило Дяков успя да пусне топката за Жоржиньо, който с лекота надигра съперник на скорост и напредна много добре, а след това центрира към Мавис Чибота. Останал абсолютно непокрит, фланговият нападател с глава успя да превхръли Стергиакис и даде аванс на "орлите".

Само 2 минути по-късно Калоян Кръстев се опита да си изпроси дузпа, след като се метна в наказателното поле, но Ивайло Стоянов видя добре ситуацията и показа жълт картон на нападателя. В 28' "белите" организираха първата си добра атака в мача, но удар на Галин Иванов от 7-8 метра излезе в аут. Малко по-късно Радослав Кирилов стреля по посока на вратата на Лудогорец след центриране на Христов, но Ренан улови.

В края на полувремето гостите отново натиснаха и в 35' Свиерчок можеше да реши всичко, след като бе изведен сам срещу вратаря, но стреля много неточно и прати топката в аут. Стергиакис пък се намеси решително в 42' при отличен удар на Бакалов от 13 метра.

В 52-ата минута Якуб Швиерчок бе изведен в наказателното поле на Славия и веднага стреля по диагонала, но топката рикошира в крак на защитник на "белите" и излезе в корнер. След ъгловия удар се получи разбъркване в наказателното поле на столичани, но "орлите" не успяха да се възползват от ситуацията.

Само минута по-късно нова възможност се откри пред "орлите", като при центриране от корнер Стергиакист изпусна топката, тя се насочи към вратата, но Христов изчисти от голлинията. В 68' пък отново Свиерчок бе изведен сам срещу вратаря и отново изпусна.

В последните 20 минути Славия установи териториален превес, но не стигна до сериозно голово положение, докато нови две положения бяха опропастени от централния нападател на Лудогорец при контраатаки на гостите. В заключителните 4 минути на срещата изглеждаше, че няма да се случи нищо интересно, но точно 60 секунди преди края Славия избухна.

Емил Спасов задържа топката по десния фланг и центрира отлично в накзателното поле, където Димитър Велковски засече отлично топката и реализира с умел завършващ удар - 1:1 и край на мача!

СЛАВИЯ: А. Стергиакис, А. Христов, М. Гамаков, Е. Виячки, Д. Велковски, В. Бенгюзов, Я. Карабельов, Г. Иванов, Ф. Кръстев, Р. Кирилов, К. Кръстев

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан, Ж. Икоко, Г. Терзиев, К. Моци, Т. Тавата, Д. Бакалов, С. Дяков, Жоржиньо, Д. Битон, М. Чибота, Я. Швиерчок

ПРЕДИ МАЧА:

Очаква се гостите да са в почти оптимален състав и да направят всичко, за да задържат преднината си пред втория в класирането, ако не да я увеличат.

Златомир Загорчич пък има няколко кадрови проблеми - вратарят Георги Георгиев е наказан, десният бек Христо Попадиин също. Халфът Славчо Шоколаров пък е с контузия.