Куп голове, разгром и сензации в 1/32-финалните мачове на Купата на България

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

12102 0

Емоциите от борбата за триумф в турнира за Купата на България постепенно започнаха да взимат връх. 1/32-финалните мачове от надпреварата донесоха много голове, обрати и разгромни резултати. Севлиево поднесе изненадата, отстранявайки с 3:2 Етър. Литекс отказа Локо Мездра с гол в 120-ата минута, а Струмска Слава разби Светкавица с 6:0.

Сензацията на 1/32-финалите донесе тимът на Севлиево. Видимците отстраниха от турнира смятания за абсолютен фаворит в срещата и един от лидерите във Втора лига Етър с 3:2. Доскоро елитният отбор на "болярите" опита да даде отпор на противника си, след като на два пъти скъсиха дистанцията от 2 попадения. В крайна сметка обаче домакините устискаха преднината си и заслужено ликуваха.

Най-категоричният успех в кръга беше в полза на Струмска Слава. "Шахматистите" не оставиха никакъв шанс на Светкавица, постигайки повече от безапелационна победа с 6:0 като гост в Търговище.

Литекс от своя страна постигна труден, но много сладък успех като гост над Локомотив Мездра. Георги Георгиев прати в екстаз "оранжевите", отбелязвайки попадение в последната минута от продълженията (120'). Нападателят отправи силен изстрел в долния десен ъгъл на вратата на противника, с който изпрати ловчанлии на следващия етап от турнира.