Славия записа втора поредна тежка загуба, Нефтохимик продължава добрата си серия напролет

Снимка: БГНЕС

941 0

Нефтохимик наказа Славия с 3:0 в двубой от 23-и кръг на Първа лига, който се игра на Националния стадион "Васил Левски" в столицата.

За тима от столицата това е второ поредно поражение с този резултат, след като в миналия кръг загубиха от Верея отново с 3:0.

Бургазлии записаха първата си победа за сезона като гости и общо шеста в първенството.

Резултатът бе открит в 16-ата минута, когато Галин Иванов стреля от пряк свободен удар, топката се отклони от отбраната на "белите" и попадна в Иван Вълчанов, който от няколко метра не даде шансове на 17-годишния вратар на софийския тим Антониос Стергиакис. В 57-ата минута Николай Дюлгеров с премерен изстрел извън наказателното поле покачи на 2:0, а третото попадение отбеляза Галин Иванов пет минути преди края. Ивайло Димитров от отбора на Славия уцели греда при резултат 2:0 за Нефтохимик в 73-ата минута.

Бургазлии остават 12-и в класирането с 23 точки, а "белите" са 11 с една точка повече.

В следващия кръг Славия гостува на Пирин, а Нефтохимик посреща Верея.