Славия взе три точки при гостуването на Черно море

Снимка: БГНЕС

841 0

Отборът на Славия постигна победа над Черно море на "Тича" с 2:1 в мач от 9-я кръг на Първа лига. Това е трета победа за "белите" от началото на кампанията, като до момента те са с 13 точки на 7-ата позиция в класирането.

Освен постигнатата победа днес, столичани изпревариха и съперника си в класирането. Играчите на Илиан Илиев остават 8-и с 12 пункта.

Още в 13' Славия откри резултата, след като Георги Йомов изведе Цветелин Чунчуков, който пък с десния крак изведе тима си напред. 7' преди почивката "моряците" изравниха чрез 17-годишния Мартин Минчев, който се възползва от центриране на Уго Кононго. И в началото на втората част "белите" стигнаха до попадение и отново след асистенция на Йомов. Този път изведеният бе Галин Иванов, който оформи крайния резултат - 1:2.