Славия се измъчи, но нанесе първа загуба на Етър

Снимка: Скрийншот

1573 0

Славия постигна трудна победа у дома срещу Етър с 2:1 в мач от петия кръг efbet Лига. По този начин нанесе първа загуба на "болярите" след четирите им равенства до момента.  След победата си Славия има 7 точки, а Етър остава с 4 точки.

"Белите" поведоха в 24-ата минута. Тогава Цветелин Чунчуков и Галин Иванов успяха да измъкнат от защитата на Етър, като Иванов подаде към връхлитащия в наказателното поле Владислав Узунов, който засече за 1:0. До края на частта така и не се стигна до нова чиста голова ситуация. През втората част в 55-ата минута защитата на Слави направи направи много груба грешка.

Крум Стоянов с глава върна кълбото към наказателното поле на „белите”, а при границата Николай Дюлгеров, в опит да изчисти, изпрати топката високо зад себе си. Георгиев съумя със сетни сили да избие в напречната греда, а тогава Даниел Младенов без грам трудности реализира – 1:1. Все пак играчите на Загорчие натиснаха съперника до края на двубоя и в 82' при центриране от корнер Калоян Кръстев се извиси над всички и с глава донесе успеха на тима си.