Славия надви Царско село с гол от дузпа

Отборът на Славия записа втора поредна победа в Първа лига, след като надви Царско село с 1:0 у дома в първи мач от 12-ия кръг на първенството. На стадиона в столичния квартал Овча Купел двата тима не предложиха зрелище за феновете, като домакините се възползваха от една груба грешка на своя опонент, за да стигнат до успеха.

В 32-та минута неразбирателство между централния защитник на новака в елита Густаво Карбониери и вратаря на тима Джони Пласид позволи на Цветелин Чунчуков да открадне топката в наказателното поле, след което той бе фаулиран от стража на Царско село. Галин Иванов не сбърка от бялата точка и даде преднина на "белите", която те не изпуснаха до края на срещата.

По този начин възпитаниците на Златомир Загорчич записаха четвърта победа от началото на сезона и се изкачиха до седмо място в класирането с 16 точки, докато Царско село остава на предпоследната апозиция в подреждането с актив от 9 точки.