Шеста поредна загуба като гост за Дунав, Славия с убедителна победа

Снимка: Getty Images/Gulliver

966 0

Славия постигна убедителна победа срещу Дунав (Русе) с 3:0 в среща от 12-ия кръг на Първа лига. Попаденията за столичани отбелязаха Стефан Велев в 12-ата минута и в 32-ата Иван Минчев. През втората част крайния резултата оформи Ивайло Димитров. Русенци записаха шеста поредна загуба като гост и четвърти мач без победа, докато "белите" са на осма позиция във временното класиране.

Славия тотално надигра русенци през първата част и логично се оттеглиха с два гола преднина на почивката. Още в 12-ата минута Стефан Велев откри резултата.

Oмар Абуд преодоля двама футболисти на гостите по левия фланг и центрира в наказателното поле. Tam Чигози Мбда върна топката към Велев, който с удар от няколко метра реализира. В 25-ата минута отново Велев можеше да се разпише, но прати топката високо над вратата.

8 минути по-късно "белите" удвоиха преднината. Мба проби по десния фланг и центрира успоредно на голлинията. Първо стражът Антонов изби, но топката стигна до Минчев, който я прати в мрежата с удар отблизо.

През втората част Славия отново бе по-активният отбор. В 66-ата минута Ивайло Димитров имаше страхотна възможност за гол, но малко преди да нанесе удар загуби равновесие и пропиля шанса си. В 72-ата минута все пак успя да се разпише, макар попадението да бе от засада.