Септември с важна крачка към спасението

Снимка: Официален сайт на Локомотив Пловдив

1349 0

Септември (София) спечели с 1:0 гостуването си на Дунав в първия плейоф между двата отбора за оставане в Първа лига.  Срещата на стадиона в Русе започна с минута мълчание в памет на загиналия български алпинист Иван Томов.

Ценното попадение в Русе вкара Кристофър Мандиангу в 65-ата минута. Мандианго откри резултата след хубав диагонален удар по тревата, който Георгиев нямаше как да спаси.

Загубилият от двойката ще спори с третия във Втора лига за място в елита през следващия сезон. За момента това е тимът на Арда (Кърджали). Реваншът е след три дни в София на 22-ри май на Националния стадион "Васил Левски". Това бе петият мач между двата тима през сезона, като до този момент балансът е равен - по една победа за двата тима и две равенства.