С късен гол Етър стигна до първа победа за новия сезон

Снимка: Оф. сайт на Лудогорец

1032 0

Етър постигна първа победа за новия сезон в Първа лига. Великотърновци победиха у дома отбора на Верея с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Ерик Почански в 88'.

Домакините почетоха легендата българския футбол Трифон Иванов с транспарант и аплодисменти в третата минута на срещата на стадион "Ивайло". Днес "железният" защитник трябваше да навърши 53 години.

През целия двубой възпитаниците на Красимир Балъков бяха по-активни в срещата, докато футболистите на Верея играеха изцяло дефанзивно и не опитваха почти никакви атаки.През първата част Етър също трудно стигаше до вратата, но през втората част увеличи натиска си и доминираше. Крум Стоянов, Велко Батрович и Ерик Почански се разминаха с гола, но две минути преди края на редовното време Почански засече подаване с глава за 1:0.

В следващия кръг Етър гостува на Ботев (Враца), докато Верея ще се изправи срещу Берое в дербито на Стара Загора в търсене на първи 3 точки.