Резерва донесе исторически първи успех за Арда в българския елит

2158 0

Арда победи у дома Берое с 3:1 в среща от третия кръг на efbet Лига, играна на "Лаута“ в Пловдив.

Старозагорци започнаха по-добре двубоя и поведоха в 14-ата минута чрез новото си попълнение Зоран Йосипович. Новаците от Кърджали обаче успяха да изравнят чрез Румян Ховсепян в 33-ата. Шест по-късно възпитаниците на Александър Томаш останаха в намален състав след втория жълт карт на Никита Баранов.

Въпреки това, "заралии" имаха своите възможности и след почивката, но с пропуски се отчетоха Рубен Бригидо и резервата Мартин Камбуров. Именно играч от скамейката донесе успеха на домакините с две попадения в заключителните минути. Това беше белгиецът Елиша Сам, който хвърли в екстаз привържениците на Арда по трибуните.

Това бе исторически първи успех за кърджалии в българския елит. Тимът, воден от Стамен Белчев, продължава без поражение от началото на efbet Лига, като има победа и две равенства. За старозагорци това бе втора последователна загуба в първенството, след като бяха победени от шампиона Лудогорец. В следващия кръг Арда гостува на Витоша (Бистрица), докато Берое приема у дома Дунав.