Първа историческа победа в елита: 32-ия опит се оказа успешен за Витоша

Снимка: БГНЕС

3520 0

Отборът на Витоша (Бистрица) постигна първа историческа победа в професионалния футбол. Витоша постигна успех с 1:0 над Черно море в последния кръг от груповата фаза на родното първенство в група "А" на втората осмица.

Домакините отбелязаха победното попадения 35-ата минута с гол от дузпа на Даниел Пеев, отсъдена за за нарушение на вратаря на гостите Дюлгеров срещу Кутев.

През втората част "моряците" опитаха да натиснат, но най-доброто положение бе удар в гредата, дело на Фабио Мартинш в 52-ата минута. До края на срещата не успяха да отправят нито един точен удар. Витоша събра актив от 13 точки в редовния сезон и остава на последно място в крайното класиране, което означава, че тимът на Коце Ангелов ще се изправи срещу Дунав Русе в решителните плейаути за оставане в Първа лига.