Пирин обърна Нефтохимик в първата среща от плейофите

Снимка: БГНЕС

615 0

Пирин спечели първия мач от плейофите в група "Б", като "орлетата" се наложиха с 2:1 над гостуващия Нефтохимик.

Тимът от Благоевград вече има преднина от 11 точки пред третия в групата и при оставащи 5 мача има отлични шансове за оцеляване в елита.

Нефтохимик поведе в мача още в 6-ата минута чрез Иван Вълчанов. Той проби отдясно, като мина лесно покрай капитана Попев и със силен шут преодоля Макенджиев.

В края на полувремето капитанът Попев върна равенството. Станислав Костов подаде на капитана Попев, който навлезе в пеналта и в движение засече топката, пращайки я във вратата .

Ветеранът Иван Цветков направи обрата пълен с гол от дузпа в 74-ата минута и отново бе герой за благоевградчани.

В класирането Пирин излиза на първо място в плейофна група "Б" с 37 точки, втори е Берое с 35, третата позиция е за Нефтохимик с 26 точки, последен е Горна Оряховица с 22.