Пирин напляска 10 от Славия и запази шанс за първата шестица

Снимка: БГНЕС

1068 0

Пирин (Благоевград) се наложи убедително над Славия в мач от 24-ия кръг на Първа лига. "Орлетата" се наложиха над столичани с 4:0 в Благоевград.

За разгрома допринесе фактът и че "белите" играха през почти цялото второ полувреме с човек по-малко, след като вратарят им Марио Кирев бе изгонен.

През първото полувреме Пирин бе по-активният тим и създаде по-интересните положения пред съперниковата врата. Славия се задоволяваше с това да се брани.

След почивката домакините заиграха с Иван Цветков в атака и това даде своето отражение.

В 54-ата минута ветеранът в състава на Пирин проби в наказателното поле, а Кирев го фаулира. За това бе отсъдена дузпа и втори жълт картон за вратаря на Славия. На негово място влезе Антониос Стергиакис, а излезе Ивайло Димитров.

Дузпата бе изпълнена от Цветков, който не сгреши - 1:0.

Последва натиска от страна на благоевградчани и до края се разписаха Орлин Старокин (69'), Румен Сандев (78') и Станислав Костов (81').

В класирането Пирин е на осмо място с 31 точки и още има шанс да остане в първата шестица. Славия е на 11-а позиция с 24 пункта.